O mnie

Kilka słów o autorze bloga

Nazywam się Karol Pokorski. Powiedziałbym o sobie, że jestem pasjonatem dydaktyki. Dotychczas zajmowałem się głównie bardzo zdolnymi licealistami z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej: uczyłem ich informatyki w wydaniu konkursowym (Olimpiada Informatyczna). Myślę, że nie skłamię, jeżeli powiem, że brałem udział w wychowaniu co najmniej kilkudziesięciu finalistów i laureatów Olimpiady. Ostatnio jednak, za sprawą moich własnych dzieci, zainteresowałem się nauczaniem najmłodszych. Aby sprawdzić, na ile moje metody są uniwersalne również w innych środowiskach, podjąłem się prowadzenia zajęć z matematyki z dziećmi w wieku 5-7 lat w ramach wolontariatu w przedszkolu.

Mieszkam we Wrocławiu razem z żoną Jadwigą i trójką dzieci, pracuję jako nauczyciel akademicki w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wcześniej ukończyłem studia licencjackie z matematyki oraz magisterskie z informatyki (pracuję nad ukończeniem doktoratu). Jestem członkiem Komitetu Głównego oraz sekretarzem naukowym Olimpiady Informatycznej Juniorów. Zajmuję się opracowaniem i dostarczaniem pomysłów na zadania, które potem używane są na zawodach. Podobną rolę pełniłem lub pełnię w innych konkursach: na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, na Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Informatycznej i na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Pracowałem jako programista w Google oraz jako inżynier rekrutacji technicznych zespołów w zagranicznych startupach. Zawsze jednak bardziej interesowała mnie dydaktyka.

Postanowiłem zacząć tego bloga, aby udokumentować i rozpowszechnić niektóre moje obserwacje, jakich dokonałem na zajęciach i podczas samodzielnego edukowania się w zakresie dydaktyki matematyki i informatyki. Byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało się (na przykład na tym blogu) rozwinąć dyskusję wokół interesujących mnie tematów.